Futboll Premier League Sport

Lajme të reja nga Anglia/ Conte dhe Murinho pjesë e skenarit të ri te “Djajtë e Kuq”

Pas barazimit të djeshëm të Manchester United me Valencia-n, situata për Jose Mourinho-n po bëhet shumë e vështirë. Lojtarët duket që nuk e duan më portugezin në krye të pankinës por tanimë as rezultatet nuk e lejojnë këtë gjë.

Sipas “Corriere Dello Sport” po qarkullojnë lajmet se Antonio Conte do të zërë vendin e portugezit por këtë herë do të ketë dhe Marrota-n, ish administratorin e deleguar të Juventus-it si Drejtor Sportiv. Me sa duket Mourinho dhe Ed Woodward duket se kanë për të ikur të dy nga “Djajtë”. Ky i fundit po gjykohet dhe për blerjet e dështuara që ka bërë si Drejtor Sportiv. Kujtojmë që Conte dhe Marota kanë bashkëpunuar nga viti 2011 deri në 2014.

Related posts

PAS FITORES NDAJ TORINOS/ “Demi” Lautaro: Ne po rritemi dhe kemi treguar edhe një herë se…

Delo.autor

KUNDËRPËRGJIGJET ASHPËR NDAJ PRESIDENTIT TË BARCELONËS/ Guardiola: Mos flisni shumë se të gjithë jeni…

Delo.autor

E DASHURA E PORTIERIT KARIUS NUK NDALET/ Bukuroshja seksi pozon nudo mes rërës dhe rruspave (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment