Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Flamurtari-Teuta: Flamurtari e Teuta duan fitoren në “derbin bregdetar”

Luhet në stadiumin “Flamurtari” të Vlorës, sfida e javës së 10-të në Kategorinë Superiore, mes Flamurtarit dhe Teutës. Pas fitores me Tiranën, ekipi i Dajës dëshiron të vazhdojë një ecuri të mirë, për të mos iu shkëputur më shumë kreut të renditjes.

Nga ana tjetër, Teuta e Bledi Shkëmbit shkon në Vlorë me synimin për të bërë mirë edhe në transferta, e jo vetëm në shtëpi. Të dyja ekipet gjenden në të njëjtën kuotë pikësh në klasifikim, me nga 14.

LIVE | Flamurtari-Teuta 0-0

KOMENTI LIVE

1′ Nis ndeshja në Vlorë.

FORMACIONET

Flamurtari: Koliçi, Siljanovski, Pollozhani, Veliu, Musta, Useini, Batha, Hyseni, Torasa, Alvesh, Bushiç. Trajner: Ilir Daja

44878597_2780462352179563_4666859761017290752_n

Teuta: Hidi, Gjeorgjevski, Shkalla, Bicaj, Ndreca, Sidibe, Osmani, Traore, Progni, Kallaku, Latif. Trajner: Bledi Shkëmbi

44769106_175456576728437_6411996374581116928_n

Gjyqtar: Eldorjan Hamiti, Alfred Shkreta, Arbër Zalla, Olsid Ferataj.

Related posts

INTERI NË ANKTH/ Ja sa GJATË do të mungojë Nainggolan pas DËMTIMIT të RËNDË

Isa.Autor

SERIE A/ Marotta konfirmon besimin ndaj Allegrit

Sadik.Autor

“Këpuca e Artë”, Salah e kalon Messin… Ronaldo i 9-ti!

Sadik.Autor

Leave a Comment