Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Flamurtari-Teuta: Progni si RONALDO, shtang Flamurtarin dhe barazon rezultatin (VIDEO)

Luhet në stadiumin “Flamurtari” të Vlorës, sfida e javës së 10-të në Kategorinë Superiore, mes Flamurtarit dhe Teutës. Pas fitores me Tiranën, ekipi i Dajës dëshiron të vazhdojë një ecuri të mirë, për të mos iu shkëputur më shumë kreut të renditjes.

Nga ana tjetër, Teuta e Bledi Shkëmbit shkon në Vlorë me synimin për të bërë mirë edhe në transferta, e jo vetëm në shtëpi. Të dyja ekipet gjenden në të njëjtën kuotë pikësh në klasifikim, me nga 14.

LIVE | Flamurtari-Teuta 1-1

GOL: Alvesh 25′ / Progni 34′

KOMENTI LIVE

38’ Faull në sulm ndaj Siljanovskit, Progni ndëshkohet me karton të verdhë.

34’ GOOOL Progni realizon një gol fantastik nga goditja e dënimit, teksa kalon topin poshtë murit të mbrojtjes, dhe shtang Koliçin, i cili për fat të keq nuk ka Brozoviçin, që të shpëtojë topin poshtë murit.

33’ Veliu shkakton faull ndaj Latif, por në limitet e hyrjes së zonës së rreptësisë. Durrsakët duan penallti, por Hamiti akordon vetëm goditje dënimi.

32’ Kundërsulm i vlonjatëve, Torasa ka topin në këmbë, kërkon të shërbejë një harkim të gjatë për Alvesh, por Hidi del e kontrollon gjithçka.

25’ GOOOOL Alvesh shënon për Flamurtarin, pas një skeme mjaft të bukur të vlonjatëve.

23’ Faull për Teutën, krosimi në zonë shkon tek Shkalla. Mbrojtësi godet me kokë, por topi vetëm pak mbi traun e portës.

18’ Musta kroson nga e majta për në qendër të zonës, Hyseni është gati të godasë portën, por Ndreca në momentin e fundit largon topin për në rivënie anësore.

13’ Batha shkakton faull ndaj Sidibe në mesfushë, gjyqtari Hamiti e këshillon.

12’ Faull për vlonjatët pranë zonës së Teutës, e merr përsipër Veliu, por topi mbi traun e portës.

10’ Top i gjatë për Alveshin, braziliani kalon edhe portierin Hidi, por anësori kishte ngritur flamurin për pozicion jashtë loje.

8’ Progni niset nga e majta, por është Veliu ai që e mbyll, duke çuar topin në rivënie anësore.

5’ Goditje dënimi për Teutën, provon Traore me të majtën, por muri mbrojtësi devijon topin.

1′ Nis ndeshja në Vlorë.