Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Partizani-Skënderbeu: “Demat” dominojnë në raste, por rrjetat nuk preken në pjesën e parë (VIDEO)

Luhet në “Selman Stërmasi”, kryendeshja e javës së 10-të në Kategorinë Superiore, si dhe një nga më vendimtaret për luftën në titullin kampion. Partizani pret Skënderbeun, ku në këtë duel mjaft të fortë, synohet vetëm triumfi.

bandicam 2018-10-29 19-02-08-599

Të dyja këto ekipe, kanë mbrojtjet dhe sulmet më të mira në kampionatin shqiptar, dhe ditën e sotme, fusha e lojës premton spektakël.

 

LIVE | Partizani-Skënderbeu 0-0

 

KOMENTI LIVE

Mbyllet pjesa e parë. Partizani-Skënderbeu 0-0

45′ 2 minuta shtesë.

44’ Kalari provon me një goditje me të majtën nga shumë larg portës, por pa shënjestër.

44’ Hila rrëmben një top në mesfushë, nis menjëherë Bardhin në kundërsulm, por është Radas ai që bën një faull taktik dhe ndal të kuqtë. Karton i verdhë për mbrojtësin kroat.

42’ Vangjeli kroson brenda zone për Bregun, vlonjati tenton një gjysmë kthesë, por nuk koordinohet dhe për pasojë nuk godet dot drejt portës.

38’ Aksion i bukur i të kuqve. Mensah pason për tek Bardhi, ky i fundit në të djathtë shërben Asanin i cili godet por bllokohet. Topi shkon tek Hila, i cili me të djathtën provon nga jashtë zone, por topi shumë pranë portës.

33’ Skemë e korçarëve, Radas jep një top tokazi për Gripshin, por ky i fundit nuk koordinohet të godasë drejt portës së Hoxhës.

32’ Faull në një zonë të rrezikshme për Skënderbeun, teksa Atanda ndal në mënyrë të parregullt Krasniqin.

27’ Pranë golit Partizani. Portierit Teqja i shëpton një top nga duart pas një goditje këndi, Belica aty zgjatet, por nuk shtyn dot drejt rrjetës.

22’ Radas harkon nga goditja e dënimit, por asnjë lojtar nuk gjendet për të shfrytëzuar në shtyllën e dytë.

20’ Karton i verdhë për Ibrahimin, i cili ndërhyn rrezikshëm në një kohë vonesë ndaj Abazit.

18’ Mundësi fantastike për Partizanin. Mala merr bukur krahun e majtë, shërben në zonë për Asanin, i cili me një prekje provon të shënojë, por topi ngjitur me shtyllën.

14’ Provon Telushi nga goditja e dënimit, por shumë mbi traun e portës.

13’ Ndërhyrje e gabuar e Guexh në një zonë pranë portës së Teqjas.

8’ Rrëmbejnë topin lojtarët e Partizanit, e merr Asani, godet me të majtën, por pa shënjestrën e duhur.

7’ Krosim në zonë nga goditja e këndit, Atanda me kokë largon rrezikun.

6’ E para goditje këndi për korçarët, ku Atanda në një moment të paqartë largon topin.

4’ Top drejt portës së Skënderbeut direkt nga një goditje dënimi, por Teqja kontrollon.

1′ Nis ndeshja.

Related posts

NICOLAS PEPE PO MAHNIT TË GJITHË NË FRANCË/ Interi nis betejën me ekipet e mëdha, ja oferta “stratosferike”

Delo.autor

Di Maria nuk ndalet shënon super gol ndaj Monacos (VIDEO)

Sadik.Autor

Në kërkim të një aventure të re, mbrojtësi i Kombëtares drejt Superligës turke

Sadik.Autor

Leave a Comment