• Home
  • Futboll
  • LIVE/ Skënderbeu vendos ‘ligjin’ në 45 minuta, Kamza ‘e vogël’ ndaj kampionëve (VIDEO)
Futboll Shqipëri Sport

LIVE/ Skënderbeu vendos ‘ligjin’ në 45 minuta, Kamza ‘e vogël’ ndaj kampionëve (VIDEO)

Ka nisur takimi mes Skënderbeut dhe Kamzës në kuadër të javës së 9-të të Superiores. Korçarët duan të jenë në hapat e Partizanit të vendit të parë dhe me 2 fitoret e fundit po e mbajnë në presion.

Ndërsa Kamza duhet ti largohet rezultateve negative, pasi në 4 javët e fundit ka grumbulluar vetëm 1 pikë.

LIVE/ Skënderbeu-Kamza 1-0

Oto Xhon 12′

KOMENTI

45+2 Përfundon pjesa e parë.

45+1 Largohet Roloviç, në fushë Fukui

45′ Gjyqtari i katërt akordon 2 minuta shtesë.

38′ Zisi është i lirë nga e majta, por nuk shërben siç duhet për Roloviç me kokë.

33′ Guezh pason për Bregun pas një kundërsulm, por vlonjati nuk godet mirë.

27′ Muzaka ka shqetësime, zëvendësim i detyruar, në fushë është Demte.

25′ Kundërsulm i mirë i korçarëve, finalizohet me një gjuajtje nga distanca, por jashtë kuadratit.

16′ Kamza humbet mundësinë më të artë. Plaku gjuan jashtë penalltinë.

plaku penalltia e humbur on Vidnews.

16. I verdhë për Radas pasi pengoi Zisin.

15′ Penallti për Kamzën. E fiton Niko Zisi.

momenti penalltise on Vidnews.

12′ GOOL. Oto Xhon shënon për vendasit.

gol OTO XHON on Vidnews.

10′ Bonani ndëshkohet me të verdhë.

9′ Shperthim i mirë i Gripshit nga e djathta, por nuk shërben siç duhet në zonë.

4′ Përplasje mes Radas dhe Plakut, futbollistët kërkojnë ndihmën mjeksore.

1’Nis sfida. Topi i parë shkelmohet nga vendasit.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Brazilianët e Chelsea bëhen biznesmenë!!!

Sadik.Autor

LIGUE 1/ PSG “zgjohet” në fund, ruan pathyeshmërinë në “Parc des Princes”

Sadik.Autor

DËSHIRON INTERIN/ Nënkampioni i botës refuzon Napolin dhe Bayern Munich

Isa.Autor

Leave a Comment