Futboll Premier League Sport

NË ANGLI E URREJNË TË GJITHË/ Sulmuesi i Palas kërcënohet edhe me vdekje

Sulmuesi i Kristal Palas, Uilfried Zaha ka zbuluar se ka marrë abuzime raciste dhe kërcënime ndaj familjes së tij nga tifozët e Arsenalit, pas barazimit 2-2 kundër “Topçinjve” të Londrës.

Zaha fitoi një penallti në minutat e fundit të takimit, pasi u pengua në zonë nga mesfushori Granit Xhaka. Palas shënoi nga pika e bardhë, për t’i dhënë fund rekordit të Arsenalit prej 11 fitoresh radhazi.

Zaha shkroi në rrjetet sociale: “Për të gjithë njerëzit që e teprojnë me komentet raciste dhe duke dëshiruar vdekjen në familjen time, ju uroj juve dhe familjeve tuaja më të mirën. Jeta ime është ende shumë e mirë, pavarësisht urrejtjes tuaj”, shkroi ai.

Related posts

FEDERATA E FUTBOLLIT TË BRAZILIT MERR VENDIMIN/ Neymar nuk ia del, lojtari “anonim” mban numrin 10

Delo.autor

“BESOJ QË SHQIPËRIA DO TË LUFTOJË PËR VENDIN E DYTË”/ Igli Tare: Kosova mund të jetë surpriza e grupit, nëse…

Delo.autor

DHA DORËHEQJEN NDAJ KLUBI PAS HUMBJES NDAJ MILAN/ Habit trajneri italian: Ndoshta karriera ime mbyllet…

Delo.autor

Leave a Comment