Boks Sport

NUK DO TA BESONI/ 50 Cent i ofron “NJË MAL ME PARA” KHABIBIT për këtë ARSYEJE…(FOTO)

Curtis “50 Cent” Jackson vazhdon të mbushë faqet e para të sajteve të arteve marciale mikse. Ylli i hip-hopit ka firmosur një marrëveshje me Bellator, konkurrentin më të madh të UFC, dhe tani i ka vënë syrin kampionit të peshës së lehtë të federatës së udhëhequr nga Dana White, Khabib Nurmagomedov.

Nëpërmjet Instagram, 50 Cent i ka bërë një ofertë të majme Khabib pas polemikave të UFC 229.

Jackson i ka ofruar 2 mln dollarë luftëtarit rus të largohet nga UFC dhe t’i bashkohet Bellator, bashkë me shokun e skuadrës Zubira Tukhugov.

Nurmagomedov i është përgjigjur “më dërgo vendndodhjen”, përpara se ta ftonte të vizitonte Dagestanin.

50 Cent i ka ofruar Khabib pikërisht shumën që nuk po ia kalon UFC pas ndeshjes me McGregor, të cilin e mposhti në raundin e katërt pas një paraqitjeje bindëse.

 

Related posts

VJEN DEKLARATA E “ÇMENDUR” NGA ITALIA/ Ish-menaxheri i Interit: Wanda Narës t’i gjejmë të dashur të ri…

Delo.autor

“ME KOCKA TË THYERA PAS DERBIT”/ Trajneri Pioli: I tregojmë vlerat Juventusit!

Delo.autor

I KUNDËRPËRGJIGJET MINISTRIT TË SPORTIT/ Ronaldo: Nuk e theva protokollin, është një gënjeshtër

Delo.autor

Leave a Comment