Futboll Shqipëri Sport

SPEKATAKOLARE/ Merr formë “Arena Kombëtare”, FSHF publikon pamjet e impiantit

Vijojnë punimet me rritmë të shpejta, për ndërtimin e “Arenës Kombëtare”. Ditën e sotme, Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar edhe pamjet më të fundit nga impianti i ri, ku duket qartë se tani kanë përfunduar pothuajse të gjitha punimet për ngritjen dhe veshjen e tribunave si strukturë.

Ndërkohë që është ngritur edhe streha metalike me stadiumit. Pas mbylljes së të gjithë punës me betonin dhe hekurin, pritet të pastrohet pjesa e fushës nga materialet e ndryshme për të nisur me shtrimin e tapetit.

Me këto ritme, pritet që stadiumi të jetë gati për eliminatoret e kampionatit Europian. Një impiant modern që do të jetë dhe shtëpia e re e Kombëtares.

Related posts

BEFASON GAZETARJA SEKSI/ ZVOGËLON GJOKSIN: Dua që njerzit të më SHOHIN në…

Isa.Autor

ZYRTARE/ E kërkonin disa klube, talenti Ademi vendos për të ardhmen. Ja skuadra ku do të luajë…

Delo.autor

“DËMI I PAKTHYESHËM”/ Neurologu zbulon çfarë po ndodh me legjendën e Formula 1: Në gjendje vegjetative

Delo.autor

Leave a Comment