Futboll Sport

BESIMI TE EKIPI/ Ancelotti: PSG mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Carlo Ancelotti beson se Paris Saint-Germaini mund ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë stinor.

Napoli do të luajë kundër PSG-së të martën në kuadër të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve, pasi në ndeshjen e zhvilluar në Paris, ndeshja përfundoi me rezultatin 2-2.

“Është një ndeshje e rëndësishme dhe mund të jetë vendimtare për të dyja skuadrat”, ka thënë Ancelotti.

“PSG është më e fuqishme në këtë stinor dhe lojtarët kanë më shumë besim në vete, dhe e dinë që mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve këtë stinor2.

Ancelotti ishte trajner i klubit parisien nga viti 2011 deri më 2013 dhe nuk e mohoi rikthimin në të ardhmen në Francë.

“Isha i lumtur në Francë, dhe nuk do e kisha problem rikthimin. Çdo gjë është e mundur”.

Related posts

ITALI-SPANJË/ Mancini shuan dyshimet, Emerson në korsinë e majtë. Ja formacioni i mundshëm…

Delo.autor

“BËRTISNIN DHE OFENDONIN”/ Ylli i Manchester City përfshihet në një zënkë me fqinjët e tij

Delo.autor

MERR FUND TELENOVELA/ Arrihet akordi për transferimin e Alisson

Isa.Autor

Leave a Comment