Futboll Seria A Sport

E DUA TË GJITHË/ MILANI shumë PRANË “TIAGO SILVËS” së ri, do kushtoi 20 milion euro

Drejtori i Milanit Leonardo raportohet se është takuar me drejtues të San Paulos për të diskutuar transferimin e Rodrigo Caio, për tetë milionë apo në huazim me obligim për ta blerë 13 milionë euro
Sipas Sport Mediast, negociatat janë duke shkuar mirë por në tavolinë ka edhe opsione të tjera.

Nëse kuqezinjtë do ta blejnë mbrojtësin, atëherë kjo do të shkonte rreth 7-8 milionë euro. Por, nëse ata dëshirojnë që ta marrin atë në huazim me obligim për ta blerë më vonë, do ti kushtonte atyre më shtrenjtë, 12-13 milionë euro.

Leonardo pritet që të takohet me agjentin e Rodrigo Caio javën tjetër për t’i diskutuar marrëveshjen personale. Lëvizja do të ndodh në janar, sepse Mateo Musacchio dhe Mattia Caldara janë të dy të lënduar për disa kohë me lëndime.

Rodrigo Caio ka katër paraqitje për senior për Brazilin me mbrojtësin 25 vjeçar për një lëvizje në Serie A. Ai është kërkuar edhe nga Lazio e Napoli viteve të fundit.

Related posts

PLAS NË KATERONINË E DYTË/ Tifozët irritohen me rezultatin dhe qëllojnë me gurë. Lojtari dërgohet me urgjencë në spital

Delo.autor

MERKATOJA E JANARIT/ Gati zyrtarizimi, Tirana prezanton me “kuic” blerjen e re

Delo.autor

Klopp e thotë TROÇ: City është favorit!

Sadik.Autor

Leave a Comment