Futboll Seria A Sport

E PABESUESHME/ Juventus kërkon të transferojë këta 3 lojtarë

Juventusi po planifikon të transferojë yjet e Italisë Federico Chiesa, Nicolo Barella dhe Sandro Tonali.

Sipas “Tuttosport”, drejtori sportiv i Juventus, Fabio Paratici ka dhënë dritën jeshile për treshen italiane.

Chiesa do të transferohej në Juventus, nëse klubi paguan 60 milionë euro, kurse Inter dhe Roma po tregojnë interes të fortë për Barellan.

Allegri do të ketë një skuadër të rifreskuar, më të rinj dhe me më shumë italianë në sezonin e ardhshëm, duke transferuar edhe Tonallin.

Related posts

Mbaroi Kupa e Botës/ Ja 6 çastet më të paharrueshme që regjistroi ky Botëror

Isa.Autor

100 MILION EURO RUMENIGE “KONFIRMMON” DYBALA/ Në listë edhe… Suarez

Isa.Autor

E FUNDIT/ Dzeko niset drejt Londrës… pritet lajmërimi nga Chelsea

Q.Autor

Leave a Comment