Futboll Shqipëri Sport

FESTË SHQIPTARËSH/ Shkëndija mposht Rabotnickin dhe kryeson e vetme

Shkëndija e Tetovës nis shkëputjen në Ligën e Parë të Maqedonisë, e ndihmuar edhe nga fitorja e Shkupit 1-0 ndaj Vardarit. Kuqezinjtë tetovarë triumfuan 1-2 në fushën e Rabotnickit, rezultat që i ngjit në kuotën e 31 pikëve para pauzës së kampionatit, për shkak të ndeshjeve të kombëtareve, 3 më shumë se Vardari.

Në sfidën e javës së 14-të, autorë të golave të Shkëndijës ishin Emini dhe Mici, dy ish-lojtarë të Kategorisë Superiore, duke e bërë të pavlefshëm finalizimin e saktë Peev. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, teksa golit të ish-sulmuesit të Kukësit vendësit iu kundërpërgjigjën në minutën e 28-të. Gjithsesi. Në fillim të pjesës së dytë, Mici realizoi një gol me shumë vlerë, pasi i dha fitoren ekipit të tij.

Related posts

E PABESUESHME/ Tërbohet Federata Angleze, komisioni shpall MOURINHON të…

Isa.Autor

FRIKA NGA BURGU/ Rrëfehet ish modelja: RONALDO më dha 4000 euro për një…

Isa.Autor

Zbulohet prapaskena/ Arsenali ia ofroi Realit, por ja kush e refuzoi transferimin e Sanchezit

Q.Autor

Leave a Comment