Futboll Premier League Sport

FORMACIONET ZYRTARE Liverpool-Fulham/ Pasi nuk e mori në Beograd, Klopp ‘shpërblen’ Shaqirin

Liverpooli luajti në mesjavë në Beograd në javën e katërt të ndeshjeve të Champions League kundër Cervena Zvezda dhe u mposht me rezultatin 2-0.

Jurgen Klopp në atë ndeshje nuk e pati thirrur farë Xherdan Shaqiri i cili është një ndër personat më të urrër nga serbët pasi festoi me SHQIPONJË në momentin që shënoi golin e fitores për Zvicrën në Botërorin ‘Rusi 2018’.

Në ndeshjen e sotme përball Fulham, Shaqiri do ta nisë si titullar, ku përballë do të ketë një serb, Mitrovic.

 

Image

Related posts

U ZYRTARIZUA TEK MILAN/ Ismael Bennacer i lumtur: Është një nga klubet më të lavdishme në…

Delo.autor

VIDEO/ Në Itali ndodh gabimi i javës, lojtari shpëton golin me dorë. Gjyqtari injoron VAR-in

Q.Autor

FAZA E PARË DREJT MBYLLJES/ Kush ka grumbulluar më shumë pikë në Serie A, viti 2021? Ja renditja përfundimtare

Delo.autor

Leave a Comment