Futboll Seria A Sport

KY NUK ËSHTË NORMAL/ RONALDO shënon dhe arrin rekordin historik tek “ZONJA” (VIDEO)

Juventusi po luan në shtëpi ndeshjen e javës së 13-të, ndaj ekipit të Spalit, dhe është portugezi Kristiano Ronaldo që ka zhbllokuar shifrat, që në minutën e 29-të, falë një goli të shënuar pas një goditje dënimi, ku i gjendur në zonë përballë me portierin kundërshtar, nuk fali dhe tundi rrjetën.

Por, ky është edhe një gol që çon në një rekord historik për CR7, pasi me këtë realizim, ai arrin në kuotën e 10 golave në sezonin e parë me Juven, më herët se çdo yll tjetër që ka luajtur në repartin sulmues më parë për bardhezinjtë.

Ronaldo deri më tani, kishte shënuar 8 gola në kampionat në 12 ndeshje, dhe një realizim në tri prezenca europiane, ndërsa tani arriti të kapë kuotën e 10 golave.

Capture

Related posts

FLAMURTARI-KASTRIOTI/ Trajneri Devolli synon të ruajë ecurinë spektakolare (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“DASHURIA ME PORTUGEZIN”/Ja çasti kur Juventusi i fitoi zemrën Ronaldos (FOTO)

Isa.Autor

Prapaskena/ Dy pjesëtarë të familjes nuk e kanë pritur mirë transferimin e RONALDOS 

Isa.Autor

Leave a Comment