Futboll La Liga Sport

LIGA E KOMBEVE/ Reali i Madrid presion Bejlit: Mos ik në Shqipëri

Reali i Madridit është duke pritur me ankth përfundimin e ndeshjeve të kombëtareve dhe shpreson që lojtarët të kthehen të padëmtuar. Dhe “galaktikët” janë duke u kujdesur nga larg duke vëzhguar gjithçka ndodh.

Sipas gazetës “MARCA”, madrilenët i kanë dërguar një mesazh yllit të tyre Garet Bejl, ku i kërkojnë që të mos vijë në Shqipëri për të luajtur ndeshjen miqësore në “Elbasan Arena” Shqipëri-Uells. Ata kanë folur gjithashtu me drejtuesit e federatës uellsiane që ta lirojnë futbollistin nga kjo miqësore, për shkak se situata e tij nuk ka qenë shumë e mirë dhe ka pasur probleme fizike të shumta. Nëse Bejl nuk vjen, atëherë kuqezinjtë do të humbasin shansin për të sfiduar yllin madrilen.

Related posts

Newcastle pret Manchester Cityn, kërkon një fitore që mungon prej 12 vitesh

Q.Autor

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta ish-ndihmësi i De Biasit në Kombëtaren shqiptare

Delo.autor

CHELSEA-TOTTENHAM/ “Blutë e Londrës” kalojnë në avantazh, shënon Pedro

Delo.autor

Leave a Comment