Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Liga e Kombeve: Hazardi i vogël ndëshkon dy herë Zvicrën, ja rezultatet (VIDEO)

Luhen mbrëmjen e sotme, të tjera ndeshje në Ligën e Kombeve, ku bie në sy përballja e shqiptarëve të Zvicrës ndaj Belgjikës, si edhe përballjet e Greqisë me Estoninë, dhe Hungarisë me Finlandën.

Më herët, Anglia fitoi 2-1 me përmbysje ndaj Kroacisë, ndërsa të njëjtin rezultat shënoi Austria në transfertë me Irlandën e Veriut. Më poshtë, rezultatet.

Liga A

15: 00 | Angli-Kroaci 2-1

(Lingard 78’, Kejn 85’ / Kramariç 57’)

LIVE | Zvicër-Belgjikë 1-2

(Rodrigez pen. 27′ /  T. Hazard 2’, 17’)

Liga B

18:00 | Irlandë e Veriut-Austri 1-2

(Evans 57’ / Shlager 49’, Lazaro 93’)

Liga C

LIVE | Greqi-Estoni 0-0

LIVE | Hungari-Finlandë 1-0

(Szalai 29′)

Liga D

18:00 | Moldavi-Luksemburg 1-1

(Ginsari pen. 58’ / Bensi 70’)

18:00 | San Marino-Bjellorusi 0-2

(Dragun 8’, Saroka 52’)

Related posts

PAMJET/ Tragjedi në futboll! Gaz lotsjellës dhe përplasje të dhunshme, shkaktohen 129 viktima nga trazirat

bora.autor

ARROGANCA E PANUCCIT pas fitores me Uellsin: Shkoni pyesni DUKËN përse…(VIDEO)

Isa.Autor

E BUJSHME/ Zënka me shokun e skuadrës, Anglia pezullon Sterling

Delo.autor

Leave a Comment