Futboll Shqipëri Sport

MBETEN TË FUNDIT/ Nica: Kishim shpërblim për të ndalur Partizanin, gabuam

Nuk ka se si të jetë i lumtur trajneri Stavri Nica pas humbjes me Partizanin me rezultatin 1-2. Ai mendon se skuadra e tij duhej të bënte më shumë në fushën e lojës. Skuadra e tij është e fundit në renditjen e klasifikimit dhe rrezikon shumë.

Humbja – “Tiu bësh një përmbledhje të shkurtër, mendoj se kemi luajtur mirë dhe kishim mundësi”.

Psikologjia – “Kjo është puna jonë dhe do të mundohemi të gjithë bashkarisht si psikologjik dhe fizik të ndikojmë. Presim dhe përforcime në merkaton e janarit”.

E ardhmja – “Ne do të vazhdojmë punën intensivisht”.

Shpërblim – “Kishte shpërblim të majmë nëse e ndalnim Partizanin, por nuk ia dolëm. Bëmë gabime në lojë”.

Related posts

Igli Tare flet troç dhe godet rëndë futbollin shqiptar në tërsi

Sadik.Autor

TEUTA-TIRANA/ Pas një pasimi nga Akuah, Najdovski realizon një autogol ndaj “Bardhebluve” (VDIEO)

Delo.autor

E PAZAKONTË NË AUSTRI/ Stadiumi merr flakë nga fishekzjarrët, ndërpritet ndeshja menjëherë. Digjet… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment