Futboll Seria A Sport

MBROJTËSI EKSPERT: ROMAGNOLI e ndal RONALDON, do të bëhet më i miri në botë

Romanjoli u emërua kapiteni i ri i Milanit gjatë verës dhe ka shpëtuar kuqezinjtë në disa raste këtë sezon, por italiani do të ketë një test shumë të vështirë në fundjavë, pasi do të ketë përballë Ronaldon të dielën.

Por shoku i tij i skuadrës, Kristian Zapata mendon se Romanjoli nuk do e ketë aspak problem përplasjen me Ronaldon dhe beson se mbrojtësi italian do të bëhet lojtari më i mirë në botë në rolin e tij:

“Ne e dimë se do të përballemi me ekipin më të mirë në Serie A dhe gjithashtu në Evropë. Ronaldo është një lojtar i cili mund t’ju dëmtojë nëse i jepni hapësirën më ​​të vogël.

“Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm, por Romanjoli do ta ndalë, pasi është përmirësuar shumë në vitet e fundit. Shiriti i kapitenit gjithashtu e ka fuqizuar atë. Ai është një udhëheqës i vërtetë. Ai do të bëhet më i miri në botë”,- tha Zapata për kapitenin e Milanit.

Related posts

Një dilemë dhe një shqetësim, Pacult duhet të vendosë

Sadik.Autor

18 VJEÇARI DEBUTOI ME CHIEVON/ Ja cili është talenti shqiptar që po mahnit Italinë (FOTO)

Delo.autor

E PABESUESHME/ YAYA TOURE afër TRANSFERIMIT te ekipi rival i Migjen BASHËS

Isa.Autor

Leave a Comment