Futboll Premier League Sport

ARSENAL-LIVERPOOL/ Fitoi…spektakli, ja rezultati i ndeshjes

Arsenal dhe Liverpool kanë dhuruar spektakël në barazimin 1-1 në Emirates. Ishte një ndeshje tepër argëtuese për javën e 11-të të Premier League dhe barazimi ka qenë rezultati më i drejtë. Liverpool merr kryesimin e përkohshëm të renditjes, por një fitore e Man City-t nesër do t’i zbriste në vend të dytë. Ndërsa Arsenal mund të humbasë vendin e katërt që sot nëse Tottenham mposht Wolves sot në mbrëmje.

Sfida ishte emocionuese dhe e hapur që në fillim. Skuadrat mundoheshin të dilnin përpara me shumë forca dhe mundësitë për gol ishin të shumta. Në minutat e para Arsenal rrezikon y herë portën e Alisson me Lacazette dhe Xhaka, përpara se Liverpool të kundërpërgjigjet me Mane dhe Van Dijk.

.@VintageSalah

James Milner stepping up to the occasion for an important goal!

Por goli që zhbllokoi rezultatin erdhi pas pushimit. Në minutën e 61’ Leno gabon me daljen e tij duke dërguar topin në këmbët e Milner i cili shënon golin e 50-të të karrierës në Emirates. Arsenal mundohet të reagojë menjëherë dhe pas disa mundësive, Lacazette bën një gol fantastik në minutën e 82’.

Related posts

“LUFTA” PËR TITULLIN E SUPERIORES/ Teuta mposht me përmbysje Kastriotin dhe hedh një hap gjigant

Delo.autor

“PREMIER LEAGUE KA SKUADRA TË FORTA”/ Zotëria 90 milionë euro tremb klubin: Nuk e di çfarë do të ndodhë…

Delo.autor

Francë-Argjentinë, ja se çfarë nuk u pa në shkallët e stadiumit

Sadik.Autor

Leave a Comment