Futboll Shqipëri Sport

Partizani rimerr vendin e parë, Bardhi nderon “demat” ndaj Kastriotit në transfertë

Partizani rimmer vendin e parë në kampionat pasi fitoi me rezultatin 1-2 kundër Kastriotit. Dy golat vendimtar të ndeshjes u shënuan nga Jurgen Bardhi që arriti të mposhte dy herë portierin kundërshtar. Nga krahu tjetër, goli i vetëm për Kastriotin u shënua nga Roger. Takimi ishte i një niveli mesatar dhe pati ritëm vetëm në pjesën e parë, në të dytën ra tempi i lojës.

Pjesa e parë– Vendasit janë munduar të surprizojnë të besuarit e Gegës, por kanë qenë të pafuqishëm. Momenti më pikant i ndeshjes ishte minuta e 19′ e takimit. Asani pason për Telushin. Mesfushori vlonajt nis një top të saktë për Bardhin. I riu në dyluftim me portierin Kuka dhe një nga mbrojtësit shfrytëzon mjaft mirë gabimin mes tyre dhe merr topin e falur. Bardhi ecën me topin në zotërim dhe e dërgon në rrjetë për 0-1.

Related posts

Lum trajneri që e ka, Lionel Messi ka vlerën e tre lojtarëve

Sadik.Autor

BETJA PËR TITULL ËSHTË E FORTË/ Superkompjuteri bën parashikimin, zbuloni ekipin fitues të Premier

Delo.autor

Sureale në rrugët e Moskës, ariu i bie vuvuzelës i hipur mbi xhip (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment