Europa League Futboll Sport

PAS KUALIFIKIMIT/ Kjo është nota e mrekullueshme për Strakoshën, ja më i miri!

Lazio ka mundur me rezultatin 2-1 Marseillen dhe në këtë mënyrë i dhënë fund shpresave të kësaj skuadre për një kualifikim në fazën tjetër në Europa League.

Kujtojmë që në këtë ndeshje luajtën si titullarë tre shqiptarët, Strakosha, Durmishi dhe Berisha, ndërsa Marseille vitin e kaluar ishte finaliste në Europa League.

Pas ndeshjes “Whoscored” ka publikuar vlerësimin e lojtarëve ku ajo që bie në sy është nota e mrekullueshme për Strakoshën (7.8), shkruan SYRI.net.

Portieri i kombëtares shqiptare u shpall lojtari i tretë më i mirë i ndeshjes, ndërsa vlerësim më të lartë ka marrë Immobile (8.3).

ImageImage

Related posts

Salah nuk e tradhton veten/ Agjërim deri gjysmë orë para ndeshjes me Realin

Sadik.Autor

BEFASON Venger: Pas 5 vitesh nuk do të ketë më trajner, zëvendësimet do të bëhen nga…

Isa.Autor

(FOTO) Transferimi i Coutinhos në Barcelonë, zbulohen strategjitë e Valverdes në formacion

Q.Autor

Leave a Comment