PO BËN XHIRON E BOTËS/ Afrikani NUK DI të bëj GOL me portën BOSH, jo një herë, por…(VIDEO)

Sulmuesi i Lesotho Tumelo Khutlang ka shpërdoruar një mundësi të artë goli, jo një herë por dy herë në fitoren e kualifikueses së ekipit të tij në Kupën e Kombeve Afrikane ndaj Tanzanisë në fundjavë.

23-vjeçari është turpëruar pasi çuditërisht nuk ka shënuar me portën e boshatisur kur rezultati ishte barazim në pjesën e parë të ndeshjes.

Tentativa e parë e lojtarit është përplasur në shtyllë, por fatmirësisht topi i rikthehet në këmbë. Por ai përsëri gaboi duke dalë huq në tentativën e dytë megjithëse ishte shumë pranë portës.

Një moment që lojtari afrikan do të mundohet ta fshijë sa më shpejt nga kujtesa.