Futboll Shqipëri Sport

SPEKTAKOLAR/ SHQIPTARI befason Mirel JOSËN, mëson nga lojtarët e mëdhenj (VIDEO)

Ish-futbollisti i Vllaznisë Arsen Sykaj ka treguar klas në ndeshjen e djeshme të Kupës së Kosovës midis Prishtinës dhe Drenicës. 28-vjeçari ekzekutoi penalltinë e tij në “ruletën ruse” në stilin “Panenka”.

Lojtari i Drenicës e mori qetësisht ekzekutimin dhe nxori jashtë loje portierin e Prishtinës.

Megjithatë Drenica nuk pati fatin t’i gëzohej më tepër penalltisë së Sykajt, pasi u eliminua nga Kupa e Kosovës.

Sykaj ka qenë pjesë e Vllaznisë dhe Teutës në të kaluarën.

Në stilin Panenka kanë shënuar legjenda të futbollit si Pirlo, Zidane, Ramos, etj.

Related posts

CHELSEA “JOSH” INTERIN PËR LUKAKUN/ Zikaltërit refuzojnë dy oferta “faraonike”. Blutë po përgatiten për…

Delo.autor

NDODH NË RUSI/ Lojtari shpallet njeriu i ndeshjes dhe merr dhuratë një… kallash (FOTO)

Delo.autor

MERKATO E “ÇMENDUR”/ Ofertë stratosferike, Manchester United pranë transferimit të yllit të Dortmundit…

Delo.autor

Leave a Comment