Futboll Seria A Sport

TRONDITET MILANI/ Protesta e ashpër ndaj arbitrit, ja sa ndeshje PEZULLOHET HIGUAIN

Gjykata sportive e ka dënuar me dy ndeshje Gonzalo Higuain, i cili mori karton të kuq ditën e diel gjatë ndeshjes mes Milan dhe Juventus për protestën ndaj arbitrit Mazzoleni.

Sulmuesi argjentinas është dënuar për protestë ndaj zyrtarëve të ndeshjes, për sjellje të pahijshme drejt arbitrit në minutën e 38-të të pjesës së dytë.

Higuain sulmoi arbitrin, duke e kërcënuar dhe duke vazhduar protestën megjithëse në mënyrë të vazhdueshme megjithëse lojtarët në fushë po mundoheshin ta qetësonin.

Sulmuesi i Milan do të mungojë për ndeshjet ndaj Lazio-s dhe Parma-s dhe do të rikthehet për ndeshjen e 9 dhjetorit ndaj Torinos.

 

Related posts

Milani dhe Arsenali në garë për talentin e Benficas, Felix

Sadik.Autor

PAS TRIUMFIT NDAJ SASSUOLOS/ Gattuso zbulon emrin e parë për merkaton, ja dëshira e trajnerit

Delo.autor

ISH-YLLI I “ZIKALËRVE”/ Stankovic këshillon Interin: Problemi në mentalitet, ja “receta” për t’i rikuperuar

Delo.autor

Leave a Comment