Futboll Seria A Sport

U PLAGOS NGA ULTRASIT VERDHEKUQ/ Roma jep 150 mijë euro për tifozin e Liverpoolit

Klubi i Romës ka bërë një gjest të mrekullueshëm për tifozin e Liverpoolit.

Tifozi Sean Cox u dëmtua rëndë nga ultrasit e klubit roman në gjysmëfinalen e parë të Champions League të sezonit të kaluar në “Anfield Road”.

Por sot Roma në një njoftim ka marrë vendimin për të dhuruar 150 mijë euro për tifozin e dëmtuar të Liverpoolit.

AS Roma njofton sot se do të dhuroj një shumë prej 150,000 euro për familjen e tifozit të Liverpoolit, Sean Cox, për të ndihmuar me shpenzimet e tij mjekësore dhe rehabilitimit”, shkruhet në njoftimin e klubit verdhekuq.

 

Related posts

E SHOQËRON KËMBA-KËMBËS/ ÇILJETA e priti jashtë gjykatës vendimin për Alban Hoxhën (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ Laçi-Tirana, Ndizet sfida. Shtubina shënon dhe ngushton shifrat për kurbinasit

Delo.autor

FLET TRAJNERI I CHELSEAS/ Sarri: Ja kush janë tre futbollistët më të mirë italianë

Isa.Autor

Leave a Comment