Futboll Seria A Sport

2 TË VERDHË BRENDA NJË AKSIONI NË Seria A/ shikoni kartonin e kuq që po çmend Italinë (VIDEO)

Një rast i pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në ndeshjen mes Kievos dhe Frozinones. Marko Kapuano, shkaktoi faull në minutën e 58-të të takimit në mesfushë, por gjyqtari Roki la avantazhin e lojës.

 

{“videoid”:”1546116767916″,”type”:1,”ratio”:0.75}Marko Kapuano – Kartonio i kuq on Vidnews.

Në vazhdimin e aksionit, Kapuano shkaktoi sërish faull në mbrojtje, dhe kryesori i nxorri menjëherë kartonin e kuq, duke i bërë me dije se erdhi si pasojë e dy kartonëve të verdhë gjatë po të njëjtit aksioni.

Një rast i rrallë ky në futboll, por që erdhi sot në Serinë A, duke shtangur edhe vetë opinionin sportiv në Itali.

Related posts

HUMBET BESIMIN NGA REAL MADRID/ Nacho Fernandez drejt transferimit tek klubi i Serie A…

Delo.autor

E BUJSHME/ Juventus nuk ka hequr dorë nga ideja, ëndrra mund të realizohet verën e ardhshme

Delo.autor

Goli më i bukur i Botërorit, FIFA hap sondazhin në faqen zyrtare (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment