• Home
  • Futboll
  • DASHURIA E VJETËR/ Mourinho dorëlëshuar me INTERIN: I përgatit dhuratën speciale për…
Futboll Premier League Sport

DASHURIA E VJETËR/ Mourinho dorëlëshuar me INTERIN: I përgatit dhuratën speciale për…

Mbrojtësi i Manchester United, Matteo Darmian mund të largohet nga klubi që në merkaton e janarit, duke konsideruar faktin që nuk po gjen hapësira aktivizimi. Pikërisht në këtë kuadër, sipas raportimeve nga tabloidi britanik “The Sun”, Inter është shumë pranë ish-futbollistit të Torinos, 29-vjeçarit Darmian. Në verën e vitit 2018 zikaltërit tentuan që të marrin në huazim futbollistin, por përpjekja u refuzua dhe vëmendja e interistëve u përqendrua te transaksioni “Vrsaljko”.

Por tani, drejtuesit zikaltër rikthehen sërisht tek objektivi veror, duke përfituar edhe nga fakti që kësaj here Darmian është bindur edhe nga vetë trajneri portugez i Manchester United, që të largohet nga klubi. Shifra që do të duhet të shpenzojë Inter për blerjen e Darbian është përllogaritur të jetë 9 milionë euro. Këtë sezon Darmian është aktivizuar në vetëm 3 ndeshje me United.

Related posts

Vjen trofeu numër 23 në karrierë: Eshtë e bukur të jesh 40 vjeç…

Sadik.Autor

SPECIALE/ Njihuni me të gjithë ‘tradhëtarët’ të cilët kanë veshur të dyja fanellat historike të Milanos (FOTO)

Q.Autor

MIQËSORJA/ Uellsianët “pushtojnë” Elbasanin, mbërrijnë 20 autobusë me tifozë (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment