• Home
  • Futboll
  • INTERISTI/ Juventus nuk e fiton Champions as me CR7, ky është viti i ekipit anglez
Futboll Seria A Sport

INTERISTI/ Juventus nuk e fiton Champions as me CR7, ky është viti i ekipit anglez

Youri Djorkaeff vë bast kundër Juventus. Ish-fantazisti i Inter, është në fakt i bindur se bardhezinjtë nuk do të thyejnë dot tabunë “Champions Leage”, madje as me blerjen e Cristiano Ronaldo. “Ka respekt të madh për Cristiano Ronaldo. Te Manchester United, Real Madrid dhe sot te Juventus ka sjellë gjëra që shumë pak futbollistë në botë mund të ofrojnë. Mendoj se ka qenë diçka e rëndësishme ardhje e tij në Itali, ku ka ringritur nivelin e kampionatit Italian, një herë e një kohë plot me kampionë të mëdhenj”, deklaroi Djorkaeff.

“Cristiano ka dëshirë të madhe, karakter të madh dhe aftësi lidershipi. Champions League? Të shohim, është një kompeticion shumë i gjatë dhe shumë shumë stresues dhe në fund do të mbetet vetëm njëra. Juventus ka mundësi të mëdha, por nuk besoj se do të fitojë. Shoh skuadra më të forta, si Manchester City dhe mbi të gjithë Liverpool. Këtë vit shoh një skuadër angleze”, vijoi ish-futbollisti i Inter.

Related posts

Borussia Monchengladbach shfaq interes për mbrojtësin e Interit

Sadik.Autor

PLAS TEK BAYERN/ Klubi gjerman pranon ta shes yllin e madh në janar

Isa.Autor

E BUJSHME/ Gattuso flet pas humbjes ndaj Juventusit: Janë skuadër më e fortë se ne, ata…

Isa.Autor

Leave a Comment