Futboll Premier League Sport

E PABESUESHME/ Manchester City u rikthye te fitorja, ky është reagimi i Guardiolës

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, thotë se gara për titull e skuadrës së tij do të merrte fund nëse nuk do të fitonin në ndeshjen e sotme ndaj Southamptonit.

“Duke parë pozitën e Liverpoolit, nëse humbim pikë do të merrte fund çështja e titullit kampion, do të përfundonte dhe do të ishte e pamundur të arrihej kreu”, ka thënë strategu spanjoll.

“Pa dyshim edhe ata do të humbasin pikë, por jo shumë, mirëpo nëse ne dëshirojmë të jemi aty deri në fund, atëherë duhet të fitojmë çdo ndeshje”, u shpreh Guardiola.

Related posts

LIVE/ River-Boka: Mbyllen në barazim 90 minuta, Superklasikja shkon drejt shtesave (VIDEO)

Isa.Autor

Erzeni bën mrekullinë, kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj

Sadik.Autor

Lazio “e etur” për Europën/ IGLI TARE “JOSH” ish-fituesin e Champions League

Isa.Autor

Leave a Comment