Futboll Seria A Sport

6 GOLASHËNUESIT MË “TË SHPEJTË” NË SERIA A/ Njihuni me MBRETIN e GOLAVE për MINUTË (VIDEO)

Cilët janë sulmuesit të cilëve u duhet më pak kohë në dispozicion për të shënuar në këtë sezon të Serisë A pas përfundimit të fazës së parë?

Nga i ringjalluri Milik te surpriza Piatek. Nga fenomeni Cristiano Ronaldo tek i pavdekshmi Fabio Quagliarella, pa harruar Mauro Icardi-n dhe Duvan Zapata-n, këta janë golashënuesit më “të shpejtë” dhe të pamëshirshëm të kampionatit italian.

6 Duvan Zapata (1 gol çdo 132 minuta)

5 Fabio Quagliarella (1 gol çdo 132 minuta)

4 Mauro Icardi (1 gol çdo 129 minuta)

3 Krzysztof Piatek (1 gol çdo 123 minuta)

2 Cristiano Ronaldo (1 gol çdo 117 minuta)

1 Milik (1 gol çdo 98 minuta)

Related posts

TRAGJEDIA/ Lojtarët me LOT NË SY i bashkohen ceremonisë së nderimit për pronarin e tyre (FOTO)

Isa.Autor

ZHDUKJA E EMILANO SALA/ Motra shpreson që do të gjendet vëllai i saj: Ai nuk do të dorëzohet…

Delo.autor

PAS 5 FITOREVE RADHAZI/ “Topçinjtë” poshten nga Everton dhe rrezikojnë vendin e 4-t

Delo.autor

Leave a Comment