Futboll Premier League Sport

E PAZAKONTË/ Chelsea dëshiron të bëjë HAZARDIN lojtarin më të paguar, por ai NUK firmos SEPSE…

Chelsea dëshiron që të bëjë Hazard-in, lojtarin më të paguar në historinë e klubit, duke i ofruar një pagë që shkon në £300.000 në javë. Por belgu duket se po pret edhe ofertën e Real Madrid para se të firmosë “të ardhmen” e tij me ekipin e Maurizio Sarri-t.

Kontrata e mesfushorit me tipare sulmuese skadon sezonin e ardhshëm, ndaj është i natyrshëm insistimi i klubin për të siguruar sa më parë se do ta ketë lojtarin në dispozicion.

“Varet nga ai,”-ka thënë trajneri i bluve në konferencën për shtyp para ndeshjes së sotme me Wolves. “Klubi është i gatshëm të firmos një kontratë menjëherë, por rinovimi varet nga ai.”

“E dua Eden Hazard këtu, sigurisht, por e dua vetëm nëse ai do të qëndrojë. E di që ka bisedime mes menaxherit të tij dhe klubit pothuajse çdo javë.”

Related posts

SKANDAL NË KAVAJË/ Sherr mes lojtarëve, shkaktohet kaos në fushë. Arbitri jep…

Delo.autor

Përplasje e frikshme, gjesti heroik i Carrasco shmang tragjedinë (video)

Q.Autor

PO BËHET VIRALE/ Masat e rrepta të sigurisë, ky është djaloshi kosovar që arriti të bënte FOTO me Ibra-n

Delo.autor

Leave a Comment