Futboll Seria A Sport

JUVENTUS-INTER/ Mesfushori i Zenit, Marchisio: Icardi apo Ronaldo? Unë them për…

“Do të jetë një ndeshje e madhe e rëndësishme, atëherë nuk do të jetë një shumë e lojrave, por fakti që dy ekipet do të përballen në mënyrë të fortë, që aspirojnë për të qëllimeve të mëdha, do të thotë se ajo do të jetë e rëndësishme për shpirtin e të dy ekipeve.”

Claudio Marchisio, pas shumë vitesh në të zezë dhe të bardhë, do të shikojë nga një largësi Juve-Inter të planifikuar për të premten.

Një sfidë ku ndriçimi do të fokusohet kryesisht në dy bombardues, Icardi në njërën anë dhe Ronaldo në anën tjetër. “Ata janë dy lojtarë krejtësisht të ndryshme – vazhdon për Sky Sports mesfushori tani në zenit – “Icardi mund të të mungojë për 90 ‘, por vetëm një top në zonë për të bërë gola, është një nga më të fortë në botë Ronaldo ka ndryshuar rrugën e tij. Për të luajtur në Itali, mori pjesë në operacion, është gjithmonë i pranishëm në çdo qëllimet, ajo është vendimtare për Juventusin. Ata janë dy lojtarë të mëdhenj, por kam vënë se Chiellini edhe në këto ndeshje të mëdha herë pas here merr për të hedhur me kokë “.

Napoli spektator i interesuar që, në krahasim me Interin “, ka treguar ai mund të mbijetojë deri në fund të rangut të lartë. Edhe pse Inter është mirë këtë vit, por ka ende aq shumë dhe ju keni për të parë Ligën e Kampionëve si ajo do të shkojë”, tha ai.

Related posts

BOTA NË KAOS PREJ KORONAVIRUSIT/ Vendi i parë i madh europian, vendos datë rikthimi për futbollin

Delo.autor

SFIDA NDAJ TIRANËS/ Dy titullarët shqetësojnë “shkodranët”, ja formacioni i mundshëm…

Delo.autor

Hazard: Nuk do ta prekja topin edhe nëse do të luaja tre orë kundër Cityt

Q.Autor

Leave a Comment