Cristiano Ronaldo, Eden Hazard, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Mohamed Salah, Raphael Varane dhe Luka Modric janë futbollistët ende në garë që do të tentojnë të bëjnë të tyrin trofeun më të rëndësishëm individual.

Kylian Mbappe është shpallur talenti i vitit, duke marrë trofeun KOPA (Topi i Artë për të rinj) nga “France Football”, çmim i cili i jepet futbollistit më të mirë të ri.

Klasifikimi: 

5. Lionel Messi (Barcelona)
6. Mohamed Salah (Liverpool)
7. Raphael Varane (Real Madrid)
8. Eden Hazard (Chelsea)
9. Kevin de Bruyne (Manchester City)
10. Harry Kane (Tottenham)
11. N’Golo Kante (Chelsea)
12. Neymar (PSG)
13. Luis Suarez (Barcelona)
14. 
Thibaut Courtois (Chelsea/ Real Madrid)
15. Paul Pogba (Manchester United)
16. Sergio Agüero (Manchester City)
17. Gareth Bale (Real Madrid)
18. Karim Benzema (Real Madrid)
19. Roberto Firmino (Liverpool)
20. Ivan Rakitic (FC Barcelone)
21. Sergio Ramos (Real Madrid)
22. Edinson Cavani (PSG)
23. Sadio Mane (Liverpool)
24. Marcelo (Real Madrid)
25. Alisson Becker (Liverpool)
26. Mario Mandzukic (Juventus)
27. Jan Oblak (Atlético Madrid)
28. Diego Godin (Atlético Madrid)
29. Isco (Real Madrid)
30. Hugo Lloris  (Tottenham Hotspur)

Topi i Artë për femra- Ada Hegerberg