Champions League Futboll Sport

KLOPP ZBULON KUNDËRSHTARËT/ Ja dy rivalët që donte të shmangte në Champions League…

Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp ka folur përsëri për shortin e Champions League, duke zbuluar kundërshtarët që do të kishte pasur dëshirë të shmangte.

Të Kuqtë do të përballen me Bayern Munich në fazën e 1/8-ave të kompeticionit më prestigjioz europian, por ai nuk ishte një nga klubet që trajneri gjerman donte të shmangte.

“Kishte vetëm dy klube që nuk doja t’i kisha përballë – Dortmund dhe Juventus.

“Ndeshja me Bayern do të jetë e bukur për tifozët tanë. Është një sfidë e madhe për klubin dhe lojtarët.”

Ai gjithashtu nuk donte të përballej me Juventus-in e Cristiano Ronaldo-s teksa ekipi i Serie A duket si një nga skuadrat më të mira këtë sezon.

Fatmirësisht Klopp i ka shmangur këto dy ekipe dhe do të ndeshet me bavarezët, një ndeshje e barabartë.

Related posts

LIVE/ Flamurtari-Skënderbeu: Starton pjesa e dytë, Shehi kryen 2 zëvendësime (VIDEO)

Delo.autor

E PABESUESHME/ RONALDO ndëshkohet me karton të kuq, ja arsyeja (VIDEO)

Isa.Autor

‘Po ta kishte këtë futbollist Juventusi, do ta fitonte Scudetton’

Sadik.Autor

Leave a Comment