Futboll La Liga Sport

MESFUSHORI PORTUGEZ/ Andre Gomes: Jam i lumtur që u largova nga Barcelona, për mua ishte…

Andre Gomes e ka pranuar se është shumë më i lumtur në Everton, pasi e kishte parë familjen duke vuajtur gjatë një periudhe të vështirë në Barcelonë.

Mesfushori portugez dështoi t’i përmbushë pritjet pas transferimit të majmë nga Valencia, megjithatë ai është duke e gjetur formën e tij në Merseyside, ku është i huazuar nga Barça.

“Koha ime në Barcelonë ishte e vështirë sepse nuk ndihesha i lumtur”, tha Gomes.

“I kisha disa momente të mira, por gjatë momenteve të vështira vuajta për babanë dhe nënën. Për mua ishte shumë e vështirë t’i përmbush pritjet, jo vetëm të tifozëve por edhe të miat”, shtoi ai.

“Nuk mundja t’i shihja prindërit duke vuajtur, por tani jam duke e shijuar futbollin përsëri”, shtoi ai.

Related posts

Aida, bukuroshoja që do hapë finalen e Botërorit (FOTO)

Sadik.Autor

Interi s’di të ndalet, Icardi e kompleton het-trikun

Q.Autor

Skuadrat B në Itali, Tommasi mbështet idenë

Q.Autor

Leave a Comment