Futboll Seria A Sport

NISIN NEGOCIMET TEK INTER/ Marotta i gatshëm të sakrifikojë 2 yjet e skuadrës për brazilianin Lincoln

Flamengo dhe Inter po negociojnë për Gabigol, me zikaltrit që e vlerësojnë 22 milionë euro brazilianin. Por në këtë operacion mund të përfshihet edhe ylli i ri i klubit nga Rio de Zhaneiro, 18-vjeçari Lincoln.

Në dialogun e sapo nisur mes dy klubeve është përfshirë edhe mbrojtësi i milanezëve, Miranda, i cili duket se ka dëshirë të kthehet në atdhe, por Spalletti e ka të vështirë ta zëvendësojë.

Kështu, Marotta dhe Ausilio po punojnë që të gjejnë një zgjidhje me dy faza: shitja e Gabigol në janar te brazilianët dhe shtyrja e largimit të Miranda, duke i dhënë mundësinë Flamengo-s që të shtyjë shitjen e të shumëkërkuarit Lincoln.

Related posts

“BËNTE SEKS DHE ME VAJZA TË TJERA”/ Modelja argjentinase rrëfen tradhtinë e Dybalas (FOTO)

Isa.Autor

PRESTIGJOZJA “ESPN”/ Publikon formacionin më të mirë në botë, ja befasia e madhe (FOTO)

Delo.autor

Dështon sfida me Wilder, Joshua pranë marrëveshjes me Povetkin

Sadik.Autor

Leave a Comment