Champions League Futboll Sport

PAS ELEMINIMIT NË CHAMPIONS/ Icardi: Patëm shumë mundësi shënimi, e meritonim…

Mauro Icardi beson se Inter e meritonte një vend në fazën e nokautit të Champions League megjithëse u eliminua të martën.

Sulmuesi argjentinas Icardi ka shënuar golin e katërt në fazën e grupeve teksa ekipi i Spalletti-t barazoi 1-1 me PSV në San Siro.

“Na duhej fitorja, pësuam një gol në pjesën e parë dhe më pas patëm shumë mundësi shënimi, por nuk mund të bënim dy gola,” shprehet ai për Sky.

“E meritonim kualifikimin sepse kemi treguar se mund të përballemi me këdo.”

Inter do të presë Udinese-n të shtunën, pasi është 14 pikë larg Juventus-it pasi u mposht nga Bardhezinjtë 1-0 gjatë fundjavës së kaluar.

Related posts

Mijëra tifozë të Kroacisë sfidojnë anglezët në mënyrë origjinale (FOTO)

Isa.Autor

Fitorja kundër Suedisë, Ozil i dërgon mesazh kritikëve

Sadik.Autor

SHKARKIMI I MOURINHOS/ Trajneri portugez largohet nga një klub në sezonin e tij të tretë, për këtë arsye…

Isa.Autor

Leave a Comment