Futboll Premier League Sport

SUPER SKANDALI/ Mjekët VJEDHIN të dhënat mjekësore të Ferguson, do shkojnë në…

Stafi i spitalit “Salford Royal” është duke u hetuar për vjedhjen e të dhënave mjekësore të ish-trajnerit legjendar të Manchester United, Aleks Ferguson, i cili u shtrua më 5 maj për shkak të një hemorragjie cerebrale.

Sipas “Sunday Times”, 2 mjekë, 1 konsulent i lartë dhe 2 infermierë i vodhën të dhënat mjekësore të Fergusonit, pavarësisht se nuk ishin përgjegjës për kujdesin e tij.

Ne mund të konfirmojmë se një numër personash të stafit të spitalit tonë janë subjekt i hetimeve në lidhje me shkelje të privatësisë së informacionit. Të gjithë pacientët tanë kanë të drejta. Informacioni i tyre duhet të ruhet në mënyrë të sigurt dhe të përshtatshme. Ne e marrim konfidencialitetin e pacientit me seriozitet, prandaj do të ndërmarrim veprimet e duhura për të siguruar që stafi të kuptojë seriozitetin e aksesit të paautorizuar”, u shpreh zyrtari që drejton spitalin “ Salford Royal”.

Related posts

FRIKSOHET Zidan: Nëse luajmë si në takimin e parë, Bajerni e ka të sigurtë…

Sadik.Autor

CHAMPIONS LEAUGE/ Ajaxi shënon golin ndaj “Los Blancos”, VAR-i anulon golin (VIDEO)

Delo.autor

E PABESUESHME/ Pas fitores ndaj Milanit, do të befasoheni se ku ka shkuar Ronaldo! (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment