• Home
  • Futboll
  • ZBULON PRAPASKENAT/ Aksel Vitsel: Kanavaro nuk më la të shkoja tek…
Futboll Sport

ZBULON PRAPASKENAT/ Aksel Vitsel: Kanavaro nuk më la të shkoja tek…

Aksel Vitsel mund të kishte përfunduar te skuadra e Bajernit para një sezoni.
“Sezonin e kaluar bavarezët u interesuan zyrtarisht. Në atë kohë po luaja në Kinë, kisha vetëm disa javë aty. Ançeloti foli me trajnerin tim te Tianjin Quanjian, Fabio Kanavaron, por ky i fundit ia bëri të qartë se nuk do ta lejonte largimin tim. Diskutimet u mbyllën aty”, u shpreh Vitsel, i cili tregon pse zgjodhi Dortmundin këtë verë. “E ndieja që Dortmundi ishte zgjedhja e duhur. E dija prej fillimit se e kam cilësinë për të pasur sukses këtu dhe për të dhënë kontributin tim. Natyrisht, ishte një sfidë e madhe, të cilën doja ta pranoja me çdo kusht. Pasi u njoha me objektivat e klubit nuk u mendova dy herë. Tani jam i lumtur që ndodhem këtu”.

Related posts

CHELSEA KALON NË EPËRSI/ Shënon një super gol David Luiz (VIDEO)

Delo.autor

(VIDEO) Celta Vigo befason Barcelonën, barazohet rezultati

Q.Autor

LIVE/ Luftëtari -Kastrioti: Momenti i dyshimtë. Dunga shënon, por goli anulohet për pozicionin e Rrapos (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment