Futboll Seria A Sport

SITUATË E VËSHTIRË TEK “ZIKALTËRIT”/ Dëmtohet rëndë Nainggolan në stërvitje, ja sa do të mungojë

Radja Nainggolan ka pësuar një dëmtim në pulpë gjatë seancës stërvitore dhe sot i është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore me skaner, ku është mësuar se belgu nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Eintracht Frankfurt për Europa League.

Vlerësimet e kohëzgjatjes së dëmtimit të tij do të bëhen javën e ardhshme, sipas asaj që njoftoi klubi zikaltër. Mirëpo, një dëmtim i tillë kërkon mbi një muaj kohë rikuperim, që do të thotë se Nainggolan nuk do jetë i gatshëm për dy sfidat në Europa League ndaj skuadrës gjermane, po ashtu humb edhe derbin me Milanin.

Me situatën e vështirë që ndodhet në kampin zikaltër, për shkak të çështjes Icardi dhe renditjes në kampionat, tani Spalletti duhet të bëjë llogaritë edhe pa të preferuarin e tij.

Related posts

FANTASTIK TAULANT SEFERI NË ZVICËR/ Mesfushori i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës në “derbin” ndaj Sionit

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Përcaktohet çiftet e “play-off”, Shkëndija “sfidon” “armiqtë ” SERBË

Isa.Autor

NUK NDALET ME PËRFORCIMET E MËDHA/ Perez kërkon të marrë për 120 milionë euro mesfushorin spanjoll…

Delo.autor

Leave a Comment