Futboll La Liga Sport

“COPA DEL REY”/ Barcelona përmbys në ndeshjen e kthimit, kalon në çerekfinale

Barcelona ka përmbysur disavantazhin e ndeshjes së parë, e cila ka përfunduar në favor të Levante-s 2-1, duke fituar 3-0 në Camp Nou.

Me këtë rezultat, skuadra e Ernesto Valverde-s ka kaluar në fazën e çerekfinaleve të Copa del Rey.

Trajneri katalanas kishte vendosur një formacion kompetitiv këtë herë, në krahasim me ndeshjen e parë ku kishte aktivizuar shumë të rinj.

Ndër lojtarët që luajtën nga minuta e parë ishte edhe Lionel Messi, i cili përgatiti dy gola përpara se të shënonte të tretin.

Dy golat e parë janë shënuar nga Ousmane Demeble, i cili është bërë lojtari i parë i Barça-s që shënon në katër kompeticione të ndryshme këtë sezon: Superkupa e Spanjës, La Liga, Champions League dhe Copa del Rey.

Related posts

KUKËSI i dha “leksion” PARTIZANIT/ CUNGU gjen shkaktarin e barazimit: Hoxha na mohoi fitoren

Isa.Autor

E BUJSHME/ Arrihet marrëveshja, Juventusi pranon ofertën e rivalëve

Sadik.Autor

KARIKATURA E DITËS/ VLERSIMI PËR MODRIC: Dikur BARI dhishë, sot udhëheq “goat” e FUTBOLLIT botëror

Isa.Autor

Leave a Comment