Futboll La Liga Sport

DEKLARATA E BUJSHME/ Suarez “alarmon” Barcelonën, zbulon trajnerin e preferuar

Luis Suarez ka shqetësuar katalanasit me deklaratat e fundit të bëra për revistën gjerman “11FREUNDE”. Uruguaiani, në   fakt, ka lënë të kuptohet se marrëdhënia e tij me Liverpool-in, skuadra me të cilën është bërë i njohur në futbollin ndërkombëtar, është akoma shumë e fortë.

“Të gjithë ata që kanë luajtur me Liverpool-in mbeten të lidhur për të gjithë jetën me klubin. Skuadra po luan shumë mirë në këtë sezon dhe jam shumë i interesuar të kuptoj se çfarë do të bëjnë”, ka thënë Suarez.

Duke parë se intervista e dhënë nga uruguaiani ka qenë për një revistë gjermane, nuk mund të mungonte një pyetje për trajnerin e “Të Kuqve”, Jurgen Klopp, i cili është një nga më të vlerësuarit në botë. “Çdo lojtar do të donte të stërvitej nga Klopp”, kanë qenë fjalët e Suarez.

Deklarata këto që ndezin ëndrrat e tifozëve të Liverpool-it dhe alarmojnë pak ata të Barcelona-s.

Related posts

E PABESUESHME/ SHQIPTARI shpallet BILARDISTI më i mirë në BOTË (EMRI)

Isa.Autor

PËRJETOI NJË “MBRËMJE TË ZEZË”/ Ronaldo nervoz: Unë kam 5 Champions, do ta shohim…

Delo.autor

I PA FAT/ Makth për Mavrajn: Aventura greke nis me një goditje të fortë

Isa.Autor

Leave a Comment