Futboll Premier League Sport

E BUJSHME NË ANGLI/ Mbrojtësi i Chelseat refuzon transferimin tek gjigandët e Serie A

Mbrojtësi i Chelseat Gary Cahill ka refuzuar transferimin tek Juventus, Monaco dhe Fulham në ditën e fundit të merkatos së janarit.

Chelsea ishte gati ta lejonte të largohej Cahill në janar, teksa lojtari i përfaqësueses angleze ka bërë vetëm shtatë paraqitje këtë sezon.

Fulham dhe Chelsea madje kishin arritur marrëveshjen për blerjen përfundimtare, por 33-vjeçari nuk arriti akordin financiar me klubin e Claudio Ranierit.

Mësohet se ai gjithashtu ka refuzuar transferimin tek gjigantët e Serie A, Juventus, dhe Monaco-s në Ligue 1. Ai do të luftojë për një vend titullari te Chelsea i Sarri-t.

Kontrata e Cahill skadon në fund të sezonit. Ish-lojtari i Bolton dhe Aston Villa ka fituar dy herë titullin e Premier League dhe trofeun e Champions League gjatë shtatë viteve te Chelsea.

Related posts

“SHIJOJ ENDE TITULLIN, TEK INTER HAPIM NJË CIKËL”/ Presidenti Zhang: Conte s’kishte qëllimet tona, ja pse u largua

Delo.autor

TIRANA PUBLIKOI KËNGËN PËR 100-VJETOR/ Lojtari “Bardheblu” e feston nga shtëpia me vajzën e tij (VIDEO)

Delo.autor

MOTO GP/ Rezultati i tamponit çmend Rossin, një herë pozitiv e më pas negativ brenda 24 orësh

Delo.autor

Leave a Comment