• Home
  • Futboll
  • E PABESUESHME TEK CHELSEA/ Jorginho dhe ato lutje para ndeshjeve…
Futboll Premier League Sport

E PABESUESHME TEK CHELSEA/ Jorginho dhe ato lutje para ndeshjeve…

Ka zbarkuar në Londër verën e kaluar me kërkesë të trajnerit të Chelseat, Maurizio Sarri, i cili e ka patur nën urdhrat e tij te Napoli. Dhe Jorignho është një titullar i pazëvendësueshëm në radhët e skuadrës londineze, edhe pse në javët e fundit ka marrë disa kritika.

Para ndeshjes me Newcastle, të fituar 2-1 nga Chelsea, braziliani ka zbuluar ritualin që bën para ndeshjeve: lutet për shokët e skuadrës dhe për kundërshtarët.

“Më pëlqen të lutem para ndeshjeve, për të falënderuar Zotin për gjithçka dhe për t’i kërkuar që askush të mos dëmtohet”, ka thënë ish-mesfushori i Napolit.

Në vazhdim ai ka zbuluar edhe ritualet e shokëve të skuadrës: “Ka nga ata që futen në fushë me një këmbë të caktuar, ose ata që nuk duan të prekin vijat e fushës, edhe gjatë ndeshjes”, ka thënë Jorginho.

Related posts

Dëmtimi i Ronaldos, Zidane jep një deklaratë të papritur

Sadik.Autor

Kukësi zyrtarizon largimin e menaxherit të klubit, Naim Halili

Sadik.Autor

Tina Louise, “mbretëresha” e palestrës që po çmend fansat. Del nudo në fotot e fundit

Q.Autor

Leave a Comment