FITORE E MERITUAR/ “Kuqezinjtë” të “arnuar” kapin Championsin, Borini e Suso likuidojnë Genoan

Milani ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sot, në transfertën e vështirë të Xhenoas, Ekipii drejtuar nga Gatuzo ka fituar me rezultatin e pastër 0-2. Golat janë shënuar nga Borini dhe Suso.

Kuqezinjtë e kanë nisur ndeshjen mirë dhe me shumë mungesa në formacionin bazë. Pjesa e parë mes ekipeve është mbyllur në barazim pa gola. Në pjesë e dytë dhe më ekzaktësisht pas një aksiomni shumë të bukur Konti ka shërbyer për Borinin, i cli ka zhbllokuar shifrat. Nderkohë 11 minuta më vonë ka qenë Suso, i cili me një gol tërësisht të vetin ka dysfishuar shifrat duke i dhënë trepikëshin Milanit.

Kështu kuqezinjtë ngjiten në vendin e 4-të, vend që të çon në Champions  dhe kanë 34 pikë, një më shumë se Roma.