Futboll Premier League Sport

HIDHET SHORTI I 1/8 TË “FA CUP”/ Do të kemi një përballje gjigantësh, ja kur do të luhen ndeshjet

Është hedhur shorti i 1/8-ave të FA Cup dhe do të kemi një supersfidë mes Chelsea dhe Manchester United. Ndërkohë Manchester City do të ndeshet jashtë fushe ndaj Middlesbrough ose Newport County.

Ndeshjet do të luhen nga e premtja e 15 shkurtit deri të hënën më 18 shkurt.

Këto janë tetë përballjet: 

BRISTOL CITY – SHREWSBURY ose WOLVES

AFC WIMBLEDON – MILLWALL

DONCASTER – CRYSTAL PALACE

MIDDLESBROUGH ose NEWPORT COUNTY – MANCHESTER CITY

CHELSEA – MANCHESTER UNITED

SWANSEA – BARNET ose BRENTFORD

PORTSMOUTH ose QPR – WATFORD

Related posts

RINISIN FAZËN PËRGATITORE/ Partizani dhe Kukësi “SHTEGTOJNË” drejt Turqisë

Delo.autor

NJERI I SHKËLQYER/ Rënia një divizion më poshtë, ja veprimi për tu duartrokitur i MODRIC (VIDEO)

Isa.Autor

PAMJET/ Çudi në futboll, gjyqtari harron…kartonat

Delo.autor

Leave a Comment