Futboll Premier League Sport

“NE KISHIM MUNDËSI SHUMË TË…”/ Guardiola: Ndodhi përsëri e njëjta gjë

Pep Guardiola nuk ka qenë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në disfatën 2-1 ndaj Newcastle.

Me këtë humbje, City rrezikon të shkojë -7 nga Liverpool, nëse të Kuqtë fitojnë të mërkurën ndaj Leicester.

Nuk ishte paraqitja jonë më e mirë. E nisëm me gol, por gjatë 90 minutat nuk kishim ritmin e duhur për t’i imponuar kundërshtarin lojën tonë.

“Ndodhi përsëri e njëjta gjë, me goditjen e parë ata shënojnë gol. Ne kishim mundësi të mira, por ndeshja ishte e hapur dhe ata shënuan golin e fitores. Urime Newcastle.

“Lufta për titull është vështirësuar shumë pas kësaj ndeshjeje. Çdo gjë është e hapur akoma, por do ta kemi tepër të vështirë.

“E dinim që duhet të fitonim këtu, por këto janë gjëra të ndodhin në futboll. Sot nuk ishte dita jonë.”

Related posts

NJË MUAJ NGA TRAGJEDIA E EMILIANO SALA/ Zbulohen dy gabimet e pilotit, ja detajet

Delo.autor

Si u paraqit Serie A përgjatë 2017. Nga titulli i 6-të radhazi i Juventusit tek Napoli ‘Kampion Dimri’

Q.Autor

MËSOHET FINALISTI I PARË NË CHAMPINOS/ Feronikeli nëse fiton do të përballet me…

Delo.autor

Leave a Comment