OSTENDE THELLON KRIZËN/ Sidrit Guri luan vetëm 5 minuta ndaj Club Bryzhit

Sidrit Guri, ka luajtur vetëm pesë minunat në ndeshjen së sotme, që ekipi i tij Ostende, luajti ndaj Klub Bruzhit.

Sulmuesi shqiptar, u fut në fushën e lojës në minutën e 85-të, të takimit kur skuadra e tij humbiste nga kundërshtari me rezultatin 1-2. Edhe pse kanë kaluar të parët në avantazh që në minutën e dytë të sfidës, ata nuk arritën dot të merrnin asnjë pikë, duke pësuar dy gola në pjesën e dytë.

Ajo që vihet re është se sulmuesi shqiptar, është një në preferencat e fundit të trajnerit të tij, i cili e aktivizon gjithmonë në fund të sfidave. Madje atyre sfidave që ekipi është duke humbur.