Futboll Sport

PANIK NË ANGLI/ Zhduket avioni që po sillte sulmuesin argjentinas (FOTO)

Një operacion masiv kërkimesh kanë nisur mëngjesin e sotëm pasi një avion privat që po udhëtonte nga Nata në Kardif është zhdukur në kanalin anglez.

Në të ishte duke udhëtuar futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili do të firmoste sot kontratën me ekipin e Kardifit pas transferimit nga klubi francez i Nantës.

Policia franceze zbuloi se avioni “Piper Malibu” është zhdukur, teksa drejtuesit e Kardifit janë shqetësuar për futbollistin e tyre, i cili vetëm pak ditë më parë arriti akordin për t’u transferuar në Premier Ligë.

Ndërkohë në Mbretërinë e Bashkuar dhe në Francë kanë nisur kërkimet për gjetjen e avionit, teksa nuk dihen arsyet e zhdukjes së tij.

 

Related posts

Ronaldinho nderon “PLESHTIN”/ Pas largimit të MESSIT, Barça të tërheqë fanellën me…

Isa.Autor

Shqipëri pa fantazi, sërish muskuj dhe eksperimente

Sadik.Autor

EKSKLUZIVE/ Ervin BAKU: Skënderbeu favorit për titullin, DERBI do jetë “zjarr”. Panucci nuk është…

Isa.Autor

Leave a Comment