Futboll Sport

PAS DËMTIMIT/ Kampioni i Botës kritikon Neymar: Je shumë i brishtë

Dëmtimi i Neymar ka trembur jo pak tifozët e brazilianit, të cilit presin me ankth shkallën e dëmtimit të sulmuesit.

Njëri prej tyre është edhe fituesi i Kupës së Botës 1998, Bixente Lizarazu, i cili kritikoi mënyrën e lojës së mbrojtjes së Strasburgut, por shtoi se edhe Neymar duhet të jetë më pak provokues.

“Unë e kuptoj reagimin e lojtarëve të Strasburgut, megjithëse nuk është mënyra me të cilën duhen shprehur. Ne mund të kritikojmë mënyrën e mbrojtjes të Strasburgut, por është e vërtetë që Neymar është paksa provokues dhe kjo i shqetëson mbrojtësit. Ai nuk ka nevojë ta bëjë këtë dhe ndonjëherë mund të luajë më thjeshtë, veçanërisht sepse është i brishtë”.-tha ai për “Telefoot “.

Neymar pësoi një dëmtim në kavilje në fitoren 2-0 që PSG mori përballë Strasbourg.

Related posts

Italianit i lëkundet stoli seriozisht/ Panuçi- Kuqezinjtë, prag divorci

Sadik.Autor

PAS STËRVITJES PËRGATITORE TË JUVENTUS/ Vjen një lajm i mirë nga infermieria, ja kush rikthehet

Delo.autor

“NJË GABIM I VOGËL NA KUSHTOI NDESHJEN”/ Griezmann: Dominuam ndaj Atleticos, por…

Delo.autor

Leave a Comment